Ana SayfaEvMUTFAKÇiğ Hamur Yemek Zararlı mı?

Çiğ Hamur Yemek Zararlı mı?

Biraz kek veya kurabiye hamuru atıştırmanın güvenli olup olmadığını hiç düşündünüz mü? Tabii ki, cips gibi bir torba un yemezsiniz. Ama hepimiz kurabiye pişirirken o lezzetli kurabiye hamurundan biraz yemeyi severiz. Kek yaptıktan sora tası sıyırmayı bir çok kişi bayılır. Kurabiye veya kek hamuru ham unla doldurulur. Bu nedenle, pişirirken çiğ undan atıştırmanın güvenli olup olmadığını öğrenin.

Çiğ un yemek güvenli değil. Un yapıldığında kullanılan taneler bakterilere maruz kalabilir. Bu da un yediğinizde hastalanma ihtimaliniz olduğu anlamına gelir. E.coli veya salmonella bulaşmış unları yediğinizde gıda zehirlenmesi yaşayabilirsiniz. Ve bu özellikle çocuklar ve altmış beş yaşından büyük insanlar için tehlikelidir.

Kurabiye veya kek hamuru yemenin cazibesine gerçekten karşı koyamıyorsanız, işleri kendiniz için biraz daha güvenli hale getirmek için bazı alternatifler kullanabilirsiniz. Isıl işlem görmüş unu evinizde kolayca yapabilirsiniz. Unu kullanmadan önce kendi kendine pişirdiğinizde, bulaşmış olan bakterileri öldürürsünüz. Bu, kurabiye hamurunu hastalanma riski olmadan güvenle yiyebileceğiniz anlamına gelir. Tek yapmanız gereken bir tepsiye biraz un serpmek ve 170 derece ısınmış yedi dakika pişirmek. Bu aynı zamanda marketten satın alabileceğiniz paketlenmiş karışımlar için de geçerlidir. Kek veya kurabiyeler için kutulu karışımlar gibi.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler