Ana SayfaSAĞLIKGece Yarısı Uyanmak Sağlığınızla İlgili İşaret Olabilir

Gece Yarısı Uyanmak Sağlığınızla İlgili İşaret Olabilir

Hiç gecenin ortasında uyandığınız veya uykusuzluk yaşadığınız oldu mu? Aslında bir tür altta yatan sağlık sorununun bir işareti olabilir. Çin tıbbına göre, uyandığınız zaman sağlığınızla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir. Ve bu sinyalleri görmezden gelmemelisiniz.

Zaman
Çin tıbbına göre organlarımız 24 saatlik bir ritme göre ayarlanmıştır. Bu, organlarımızın hepsinin aynı anda aktif olmadığı anlamına gelir; her iki saatte bir, farklı bir organ en aktif olanıdır. Bundan on iki saat önce en aktif olan organ, dinlenme aşamasında olacaktır. Bu teoriye göre, günün farklı saatlerinde hangi organların en aktif olduğunu görmek için saati kontrol edebilirsiniz.

Bir hastalıkla karşılaştığınızda, bu, organlarınızın en yüksek aktivite zamanlarında hareket ettiği anlamına gelir. Ve gece uyandığınızda, organlarınız size sağlığınız hakkında bir şeyler anlatmaya çalışıyor olabilir. Zamanları ve ne anlama geldiklerini aşağıda listeledik:

23:00 ile 01:00 arası
Saat 23:00 ile 01:00 arasında uyanıyorsanız safra kesesi ile ilgili sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Uyuyamıyor yatakta dönüp dururyorsanız safra keseniz size daha az yağlı yiyecekler yemeniz veya çok fazla kahve veya alkol içmemeniz gerektiğini söylüyor olabilir.

1 ile 3 arası
Bu süre zarfında, karaciğeriniz en aktif olacaktır. Bu süre zarfında çok sık uyanırsanız, karaciğerinizde bir sorun olabilir.

3 ile 5 arası
Her zaman gece yarısı, sabah 3:00 ile 5:00 arasında uyanıyorsanız, bunun nedeni ciğerleriniz olabilir. Çin tıbbına göre bu, ciğerlerinizin en aktif olduğu zamandır.

Sabah 5 ile 7 arası
Sabah erken uyanıyor ve uyuyamıyorsanız bunun nedeni kalın bağırsağınız olabilir. Bu süre zarfında, kalın bağırsağınız en aktif durumdadır ve gecenin bu saatinde uykusuzluk, sindirim sisteminizle ilgili bir soruna işaret edebilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
472TakipçilerTakip Et
226TakipçilerTakip Et

En Popüler