Ana SayfaEvBulaşık Beziniz Kötü Kokuyorsa Atmayın Temizleyin

Bulaşık Beziniz Kötü Kokuyorsa Atmayın Temizleyin

Bulaşık bezi bakteriler için üreme alanıdır. Bulaşık bezleri çok kötü kokabilir ve o noktadan sonra artık temizlik için tam olarak kullanılamazlar. O noktada sadece pisliği yayıyorsunuz. Bu nedenle genel tavsiye, bulaşık bezlerini sık sık durulamak ve düzenli olarak temiz bir bez kullanmaktır. Peki ya bulaşık bezinizi her kullandığınızda yıkamanıza gerek olmadığını, çok daha kolay ve hızlı bir çözüm olduğunu söylesek?

Florida Üniversitesi’nden Mikrodalga Araştırmacıları, mikrodalganın evlerde yaygın olarak bulunan tüm bakterilerin yüzde 99’unu öldürdüğünü keşfettiler. Gerçekten hasta olmamıza neden olabilecek en inatçı virüsler bile mikrodalgada hayatta kalamaz. Ancak kesinlikle kuru bulaşık bezini mikrodalgaya koymayın, çünkü yangın tehlikesi oluşturabilir. Yine de doğru şekilde yaparsanız, bulaşık bezinizin tüm bakteriler olmadan bir kez daha kullanıma hazır olduğunu göreceksiniz. Ve koku da tamamen gidecek.

Yapmanız gerekenler: bulaşık bezini suya batırın. Ardından, mikrodalgaya koyun ve 1 veya 2 dakika açın. Mikrodalgayı yakından takip edin çünkü dediğimiz gibi; kuru bir bez yangın tehlikesi oluşturur. Bu yöntem metal içeren süngerlerde işe yaramaz. Bunları hiçbir koşulda mikrodalgaya koymamalısınız! Bulaşık bezleri için ise bu ideal çözüm!

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler