Ana SayfaSAĞLIKDİŞ BAKIMIDişlerinizi Kahvaltıdan Önce mi, Sonra mı Fırçalamalısınız?

Dişlerinizi Kahvaltıdan Önce mi, Sonra mı Fırçalamalısınız?

Dişlerinizi kahvaltıdan önce mi yoksa sonra mı fırçalarsınız? Belki de yemekten sonra dişlerinizi fırçalamanın daha iyi olacağını düşünüyorsunuz, çünkü dişlerinizin arasında kalan yiyecek parçalarının gideceğini düşünüyorsunuz. Aslında dişlerinizi ne zaman fırçalamalısınız?

Diş hekimi size yıllardır şunu söylüyor: Dişlerinizi günde iki kez fırçalayın; bir kez sabah ve bir kez akşam. Sabahları dişlerinizi fırçalamanın özellikle önemli olduğunu biliyor muydunuz? Bu şekilde, siz uyurken gece boyunca biriken bakterileri ortadan kaldırabilirsiniz. Ve güne taze, naneli bir nefesle başlamak her zaman güzeldir. Ancak diş hekimi günün tam saati hakkında bir şey söylemez. Peki, aslında dişlerinizi ne zaman fırçalamalısınız? Yemeğinizi yedikten önce mi, sonra mı? Gargara Kullanmak Diş Fırçalamanın Yerini Tutar mı?

Önce ya da sonra?
Görünüşe göre kahvaltıdan önce dişlerinizi fırçalamak daha iyi. Şaşırtıcı, değil mi? Bir şey yedikten sonra dişlerinizi fırçaladığınızda dişlerinize zarar verebilirsiniz. Özellikle tatlı veya ekşi bir şeyler yedikten sonra. Tatlı veya ekşi bir şey yedikten hemen sonra dişlerinizi fırçaladığınızda diş minesine zarar verebilirsiniz. Bu da çürük olma riskinizi artırır. Kahvaltıdan önce dişlerinizi fırçalamak istemiyorsanız ama gerçekten temiz bir nefesle evden çıkmak istiyorsanız, yemek yedikten sonra otuz dakika bekleyin ve fırçalayın. B Aceleniz varsa, bunun yerine gargara kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler