Ana SayfaAİLEPETKöpeğiniz Kuyruğunu Sürekli Kovalıyorsa

Köpeğiniz Kuyruğunu Sürekli Kovalıyorsa

Köpeğiniz bazen kuyruğunu mu kovalıyor? Bu sevimli ve eğlenceli görünse de altta yatan bir soruna işaret ediyor olabilir. Özellikle sık sık oluyorsa.

Tüm avcılar aynı şeyi yapar: kuyruklarını kovalarlar. Bu şekilde, onlar nasıl av yakalayacaklarını öğrenebilirler. Yavru köpekler hayatlarının ilk altı ayında kuyruklarını çok kovalama eğilimindedir. Bundan sonra artık gerek kalmayacak çünkü düzgün bir şekilde avlanabilecekler.

Ters giden birşey mi var?
Uzmanlar yavru köpeğin yetikinlikte de kuyruğunu kovalamaya devam etmesini bir sorun olarak görüyor. Köpeğiniz yaşlandığında hala kuyruğunu kovalıyorsa veya yaşlandığında aniden kuyruğunu kovalamaya başlarsa, bu işlevsiz davranışa işaret edebilir. Köpeğiniz kuyruğunu bir veya iki kez kovalıyorsa, bu sadece eğlenceli bir davranış olabilir. Ancak daha sık olursa, bir şeyler ters gidiyordur. Evdeki Köpek Kokusu Nasıl Giderilir?

Olası açıklamalar
Köpeğinizin davranışı için üç olası açıklama vardır. Yeterli ilgi, alan veya egzersiz görmediği için sıkılabilir. Ancak bu, köpeğinizin stresli olduğu anlamına da gelebilir. Bu, yeni taşındığınızda veya yeni bir bebeğiniz olduğunda olduğu gibi negatif stres olabilir veya pozitif stres olabilir. Örneğin, evinizi ziyaret eden insanlar olduğu için köpeğinizin heyecanlanması gibi. Son olası açıklama, köpeğinizin kuyruğunun veya poposunun ağrıyor veya kaşınıyor olması ve bu yüzden o noktaya gelmeye çalışması olabilir.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler