Ana SayfaEvBAHÇEAloe Vera İle Gül Yetiştirme

Aloe Vera İle Gül Yetiştirme

Gül, herhangi bir bahçeye harika bir ektir. Çiçekler açtığında tüm bahçeyi aydınlatır. Ancak bu bitkinin bakımı her zaman kolay değildir. Tek bir gülden güzel bir gül fidanı yetiştirmek ister misiniz?

Gül bakımı
Tüm yıl boyunca gül dikmek mümkündür ve en iyi şekilde az rüzgar, bol güneş ve iyi toprağın olduğu bahçeye yerleştirilirler. Çok nemli, iyi drenaja sahip, ancak kesinlikle çok kuru olmayan toprağa ekilmediğinden emin olun. Çok kuru olan toprak, bitkinin minimum büyümesine neden olur. Güllerinizi en iyi şekilde büyütmek için başka bir ipucu: toprağa biraz kil ekleyin. Güller buna bayılıyor!

Aloe verada gül sapı
Şu anda bahçede bir gül fidanınız yok ama ister miydiniz? Ardından tek bir gül, bir aloe vera bitkisi, saksı toprağı ve geniş bir saksı satın alarak başlayın. Gerisi basit. Güzel bir gül fidanı yetiştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Bir aloe vera yaprağının ucunu kesin. Sonra yaklaşık 4 santimetrelik bir parça kesin. Aloe veranın bir gül sapı alacak kadar kalın olduğundan emin olun.
Gül sapının alt kısmını aloe veranın nemli kısmına sokun.
Gülü budama makası ile tercihen gövdenin yaprak kısmının altından ikiye kesin.Saksıyı saksı toprağı ile doldurun ve toprağın ortasında küçük bir delik açın. Gül sapını aloe vera ile birlikte yerleştirin ve üzerini toprakla örtün.
Bitkiyi günde en az iki kez az miktarda su ile sulayın. Toprağın çok ıslak ve çok kuru olmadığından emin olun.

Şimdi ihtiyacınız olan tek şey biraz sabır. Gül sapının güzel, büyük bir gül fidanına dönüştüğünü göreceksiniz. Bitki saksıyı aşarsa, daha büyük bir saksıya aktarabilir veya bahçeniz varsa ideal bir yere koyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
475TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler