Ana SayfaGÜZELLİKCİLT BAKIMIArmut Yemenin Sağlık Faydaları

Armut Yemenin Sağlık Faydaları

Eski bir deyiş “Günde bir elma doktoru uzak tutar” derler. Elmayı armutla kıyaslayamayacağımızı bilsek de, yine de yapacağız. Çünkü armut da son derece sağlıklıdır. Size her gün armut yemeniz için beş neden veriyoruz.

1. Armut, kalbiniz ve kan damarlarınız için harikadır
Bunun nedeni meyvede bulunan liflerdir. Bunlar kolesterolünüzü ve kan basıncınızı düşürmenize yardımcı olabilir.

2. Daha az tip 2 diyabet şansı
Armut lifin yanı sıra flavanoller ve antisitler de içerir. Bu üçü, tip 2 diyabet riskini azaltmak için bir araya gelir. Bunun nedeni, vücudunuzun insülin ve glikozu kan dolaşımına emmesini kolaylaştıran insülin direncini artırma yetenekleridir.

3. Daha güçlü bağışıklık sistemi
Armut, C vitamini ve bakır gibi antioksidanlarla doludur. Bu antioksidanlar, bağışıklık sisteminizin daha iyi çalışmasına yardımcı olarak sizi hastalıklardan daha iyi korur. Ve günümüzde bu bir lüksten daha fazlası. Ve hastalanırsanız, armut daha hızlı iyileşmenize yardımcı olabilir.

4. Mideniz için iyidir
Ortalama bir armut, günlük ihtiyacımız olan liflerin yaklaşık %20’sini içerir. Muhtemelen bildiğiniz gibi, lifler sindirim sisteminiz için iyidir. Armuttaki lifler, sindirim sisteminizden geçerken değişmeden kalır. Bunun bir faydası da sağlıklı bağırsak bakterilerini beslemesi ve bağırsaklarınızı içeriden temizlemesidir. Armut ayrıca kabızlığa yardımcı olabilecek hafif bir müshil görevi görür.

5. Daha iyi bir cilt
Dürüst olalım, kim daha iyi, parlak bir cilt istemez ki? Tüm kremleri ve maskeleri unutun, sadece daha fazla armut yiyin. Armuttaki lif, kan şekeri seviyesinin çok fazla dalgalanmamasını, yani cildinizdeki kolajenin zarar görmemesini sağlar. Ayrıca armut, kırışıklıklarla mücadelede de yardımcı olabilir. Meyve ayrıca cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olan C vitamini, K vitamini ve bakır gibi antioksidanlar içerir. Bu, cildinizin daha pürüzsüz, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler