Ana SayfaHAYATPRATİKVantilatörle Yatmanın Beklenmedik Faydaları

Vantilatörle Yatmanın Beklenmedik Faydaları

Yaz sıcaklarında vantilatörlerin önünde uzun zaman geçiriyoruz. Sıcak hava dalgasını biraz daha katlanılabilir kılan tek şey budur. Vantilatör hakkında farklı şeyler duymuş olabilirsiniz. Bu yazımızda size faydalarından bahsedeceğiz. Vantilatörden kışın da faydalanabilirsiniz

Kolay Nefes Almak
Odanızdaki hava vantilatör sayesinde hareket eder. Bunun hava kalitesiyle ilgili hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini düşünürdünüz, ancak bunun tersi geçerli. Odanızdaki hava hareket ederse çok daha kolay nefes alabilirsiniz. Bir vantilatörle nefes almanın çok daha kolay olması gerekiyor, çünkü bebek karyolası ölümü (veya SIDS) olasılığını yüzde 72 azaltabilir.

Gürültü
Gecenin ortasında sık sık uyanır mısın? Odanızdaki en ufak gürültü uykunuzu rahatsız edebilir. Yatağınızın yanına bir vantilatör yerleştirdiğinizde (açık olarak), etrafınızda zaten belli bir ses seviyesi var olur. Bu beyaz gürültü, beklenmedik küçük seslerin artık daha fazla öne çıkmamasını sağlayacak. Bu şekilde, küçük sesler tarafından uyandırılmadan sağlıklı bir şekilde uyuyabilirsiniz. Tavan pervanesi nasıl kolay temizlenir?

Koku
Yatak odanızı havalandıramadınız mı? Sorun değil. Havanın hareket etmesini sağladığı için, hoş olmayan kokuları da dağıtır.

Dezavantajları
Tabii ki, vantilatör açıkken uyumanın birkaç dezavantajı var. Alerjiniz varsa, bunlar daha da kötüleşebilir, çünkü fan toz parçacıklarını hareket ettirir ve saçları da dolaştırır. Bu, gözlerinizin, burnunuzun ve boğazınızın daha hızlı tahriş olmasına neden olabilir. Ayrıca, açık tutmanız kuru gözle uyanmanız anlamına da gelebilir. Odanızdaki sabit hava akımı, susuz kalıp uyanmanıza neden olabilir. Bu yüzden fanınızı daima en düşük ayara getirmeli ve doğrudan yüzünüze üfletmemelisiniz. Yaz aylarında evi serinleten yöntemler

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler