Ana SayfaEvMUTFAKSalatalığı Kesmeden Önce Mutlaka Ezin

Salatalığı Kesmeden Önce Mutlaka Ezin

Salatalık çok yönlü sebzelerdir; tadı hemen hemen her şeyle güzeldir. Pek çok kişinin buzdolabında her zaman bu yeşil sebzeler bulunur, çünkü lezzetlidir ve çok az kalori içerir. Peki mümkün olan en iyi tadı elde etmek istiyorsanız bir salatalığı yemeden önce ezmeniz gerektiğini biliyor muydunuz?

Salatalığınızı daha lezzetli hale getirmek için ezmeniz gerekiyor. Salatalığın bu kadar az kalori içermesinin bir nedeni de, çoğunlukla sudan oluşmasıdır. Bu nedenle, diğer tatları da emebilir. Bu nedenle Asya mutfağından şefler salatalıkları dilimlemeden önce ezme tekniği uygular. Bunun nedeni sebzenin biraz kurumasını sağlamaktır. Böylece hem daha lezzetli olur hem de diğer tatları daha iyi emer. Örneğin salatalığı soslu bir salatada kullanırken böyle yapmalısınız. Bütün bir salatalık kullanıyorsanız, en iyisi büyük bir bıçakla dört parçaya ayırmaktır. Düz tarafına bastırın. Bu, temelde sarımsak ezmek için kullandığınız yöntemin aynısıdır. Sebzeyi bu şekilde ezdikten sonra, normal şekilde dilimleyebilirsiniz.

Bunu yapmanın bir diğer püf noktası da küp ya da salatalık dilimlerinin üzerine (ezip dilimledikten sonra) biraz tuz serpip yarım saat kadar buzdolabında bekletmek. Böylece salatalık taze, yeşil bir renge ve daha da iyi bir tada sahip olur.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
475TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler