Ana SayfaEvDEKORASYONEvinizde Kaçınılması Gereken 7 Tasarım Hatası

Evinizde Kaçınılması Gereken 7 Tasarım Hatası

Biz tasarımcı olmayanların neden dergilerde veya televizyonda gördüğümüz gibi evimizde odaları düzenleyemiyoruz. İşte yerleştirme sırasında ençok yapılan 7 hata.

1. Dar Düşünmek
Herhangi bir odadaki mobilyaları seçerken ve düzenlerken, hem ortalama günlerde hem de özel günlerde o odayı nasıl kullanmayı planladığınızı düşünmek önemlidir. Arkadaşlarınızı veya ailenizi ağırlamayı seviyorsanız, daha büyük mobilyalarınızı puflar ve ek oturma sağlamak için hareket ettirebileceğiniz diğer çok yönlü parçalarla tamamlayaBİLİRSİNİZ.

2. Işık Durumunu Görmezden Gelmeyin
Örneğin, yemek odasında yemek masası avizenin altında ortalandığında en iyi şekilde görünür. Mobilyaları herhangi bir nedenle taşıyamıyorsanız, ışığınızın doğru yerde durması önemlidir.

3. Odak Noktalarını Planlamamak
Herhangi bir odadaki ana oturma yeri veya oturma yeri bir “manzaraya” veya odak noktasına sahip olmalıdır. Şömineler ve TV’ler odak noktası olarak kullanılabilir. Ama hiç birir yoksa pencereler de olabilir. Mobilyalarınızı başka bir odaya açılan bir açıklığın etrafında ortalayabilirsiniz.

4. Trafik Akışını Görmezden Gelmeyin

Mobilya, oda daha çok bir engelli parkur gibi hissedilebilir! Mobilyaları trafik akışını bozmadığından emin olun.

5. Pencereleri Engellemeyin
Pencereler bir odaya doğal ışık getirir ve bir odada ne kadar az pencere olursa, alanın karanlık veya klostrofobik görünmesini önlemede o kadar önemlidirler. Odaya mümkün olduğunca fazla doğal ışık girmesini sağlamak için pencereleri mobilyalarla kapatmaktan kaçının.

6. Duvara Dayamak 
Daha küçük bir odada, alandan en iyi şekilde yararlanmak için mobilyaları duvarlar boyunca yerleştirmek mantıklıdır. Ancak daha büyük odalarda ve açık plan alanlarda, yalnızca duvarlar boyunca mobilya yerleştirmek, alandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmaz! Bunun yerine mobilyalarınızı iki veya daha fazla ayrı kümeye ayırarak geniş bir alanı bölebilir ve alanı daha verimli kullanabilirsiniz.

7. Halı Kuralı
Bir alan için doğru alan halısını seçmek göründüğünden çok daha zor olabilir! Nereye koyacağınıza karar verirken akılda tutulması gereken en önemli halı “kurallarından” biri, mobilyanızın tüm ayaklarının üzerinde durması gerektiğidir. Herhangi bir nedenle bu mümkün değilse, en azından mobilyanızın ön ayakları halının üzerine gelecek şekilde yerleştirmeye çalışın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler