Ana SayfaEvAirfryer nasıl temizlenir? Airfryer yıkanır mı?

Airfryer nasıl temizlenir? Airfryer yıkanır mı?

Yeni bir hava fritözünüz mü var? Az yağ ile kızartma tadında sağlıklı yiyecekler pişiriyorsunuz. Peki, yiyecekleri sıcak hava ve az yağla pişiren hava fritözleri nasıl temizlenir? Diğer adıyla bilinen Airfryer yıkanır mı?

HAVA FRİTÖZÜ TEMİZLERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER?

Fritözünüzden yiyecek parçacıklarını ve kalıntıları çıkarmak için metal kaplar, aşındırıcı süngerler veya çelik tel fırçalar kullanmayın. Bu, pişirme yüzeyindeki yapışmaz kaplamaya zarar verebilir.
Fritözünüzü suya batırmayın. Ana ünite elektrikli bir cihazdır, dolayısıyla bu ona zarar verir.
Temizlerken fritözünüzün fişinin çekili olduğundan emin olun.
Fritözünüzden kötü bir koku geldiğini fark ederseniz, yapışan yiyecekleri çıkarmak için tahta bir şiş, kürdan ve hatta eski bir diş fırçası ile çatlakları temizlemeyi deneyin. Bu gizli kırıntılar zamanla yanarak makinenin duman ve koku yapmasına neden olabilir.
Ayrıca yarım limon kesebilir ve kalan kokuları gidermek için pişirme yüzeyini ve sepeti ovalayabilirsiniz. Temizlemeden önce yaklaşık 30 dakika bekletin.

HAVA FRİTÖZÜ(AİRFYER) DERİNLEMESİNE NASIL TEMİZLENİR?

Nemli mikrofiber bez veya aşındırıcı olmayan sünger
Bulaşık sabunu
Karbonat
Yumuşak kıllı ovma fırçası
Temiz, kuru bez

Kullandığınız hava fritözünün fişini çekip yarım saat soğuması için bir kenara alın.
Daha sonra sepeti ve tavayı çıkarın ve sıcak sabunlu suyla yıkayın. Bu parçalardan herhangi birinde fırınlanmış yağ veya yiyecek varsa, aşındırıcı olmayan bir süngerle ovmadan önce parçaları en az 10 dakika sıcak sabunlu suda bekletin. Bazı parçalar bulaşık makinesinde yıkanabilir olabilir, bu nedenle temizlemek için bulaşık makinesini kullanmayı tercih ediyorsanız kılavuzunuza bakın.
İçini silmek için nemli bir mikrofiber bez veya biraz bulaşık sabunlu aşındırıcı olmayan sünger kullanın. Makineyi sabunlu temiz nemli bir bezle silin.
Cihazı ters çevirin ve ısıtma elemanını silmek için nemli bir bez veya sünger kullanın.
Ana cihaz üzerinde herhangi bir pişmiş veya sert kalıntı varsa, su ve kabartma tozu kullanarak bir macun yapın. Yumuşak kıllı bir sert fırça kullanarak macunu kalıntıya sürün ve temiz bir bezle silin.
Dış yüzeyi silmek için nemli bir bez kullanın. Sabunu temiz nemli bir bezle silin.
Yeniden monte etmeden önce tüm çıkarılabilir parçaları ve ana üniteyi kurulayın.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
475TakipçilerTakip Et
224TakipçilerTakip Et

En Popüler