Ana SayfaEvKanatlı Karınca Nasıl Uzaklaştırılır?

Kanatlı Karınca Nasıl Uzaklaştırılır?

Üreme mevsimi yaz ayları olan kanatlı karıncalar evlerde sık sık görülmeye başlandı. Diğer haşere türlerinin üyeleri arasında yer alan kanatlı karıncalar evleri istila ettiklerinde büyük bir problem haline geliyor.

Kanatlı karıncaların evlerde çıkma nedenleri arasında; Mutfakta yiyeceklerin üzeri açıksa, bulaşıklar yıkamadan tezgahta bekletilirse, evde yerlerde kırıntılar bulunuyorsa veya yıkanmayan ve çok bekletilen çöp kutusu yer alıyor. Ayrıca; üreme mevsimi yaz olduğu için evin her alanında görülen kanatlı karıncalardan kurtulmak için uygulamanız gereken birkaç doğal yöntem bulunuyor. İşte en etkili yöntemler:

Birinci yöntem: Genelde haşereler için sıklıkla kullanılan ve kanatlı karıncaların kokusuna tahammül etmedikleri yağlardan biri nane yağıdır. Bu yüzden bir bardak suyu içerisine 9 -10 damla nane yağı damlatın. Daha sonra kanatlı karıncaların bulunduğu yerlere dökün. Daha hızlı yok olmalarını isterseniz bu işlemi gün içerisinde tekrar edebilirsiniz. Nane yağı bulamazsanız bir tutam kuru naneyi de karıncaların olduğu yerlere bırakarak evinizden uzaklaşmalarını sağlayabilirsiniz.

İkinci yöntem; Tarçını kanatlı karıncaları uzaklaştırmak için kullanabilirsiniz. Kokusu itibari ile tarçın da karıncaları uzaklaştırma da oldukça etkilidir. Bunun için nane yağı ve toz tarçını bir arada kullanarak karıncaların olduğu yere damlatmayı deneyin.

Üçüncü yöntem ise karbonat ve pudra şekeri ile uzaklaştırma yöntemidir. Bunun için karbonat ve pudra şekerini karıştırın ve karıncaların olduğu yerlere serpin. Bu şekilde evin istemediğiniz yerlerinde bulunan karıncaların uzaklaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

250,448BeğenenlerBeğen
6,578TakipçilerTakip Et
476TakipçilerTakip Et
225TakipçilerTakip Et

En Popüler